HARMADIK MOBILITÁS SZÉKESFEHÉRVÁRON 2012

2012. Március 26-27-28-án láttuk vendégül a kollégákat – 18 fő – a program keretein belül óvodánkban.

A három nap szakmai program ja a következő volt:

Első nap: – A vendégek köszöntése a Szivárvány Óvoda székhelyén. Comenius dal éneklése.

A Püspök-kertvárosi Intézményegységben Víz Világnapi tevékenységek bemutatása a különböző korcsoportban.

A magyar oktatási rendeszer – és a Szivárvány óvoda nevelési programja PP prezentációval. A három nap szakmai előkészítése, megbeszélés keretein belül – az egyes országok Comenius blogjának megtekintése.

Délután idegenvezetővel ismerkednek a kollégájk a város nevezetességeivel.

Második nap: – Az írás-olvasás módszertana PP prezentáció majd gyakorlati bemutató a Felsővárosi Általános Iskolában.

Néptánc-játszó a Sziget Óvodában a Húsvét jegyében.

Multikulturális nevelés lehetőségei és gyakorlata az egyes országokban – PP prezentáció, előadás országonként – meghívott pedagógusoknak és szülőknek.

Szakmai megbeszélés – számolós gyermekdalok és versek videójának összegyűjtése, megtekintése.

Harmadik nap: – A polgármesteri hivatal bemutatása, Brájer Éva Alpolgármester Asszony köszöntésével.

Szakmai nap a csoportokban – minden ország képviselői más-más csoportban töltöttek egy órát, ahol megismerték az óvodapedagógus fejlesztő munkáját, majd előadtak egy rövid cselekvéses vagy verses-dalos bemutatót saját nyelven a gyerekeknek.

A program lezárásaként elkészítettük  a jegyzőkönyvet az elvégzett feladatokról, majd kitöltöttük az értékeő lapot. Mindenki megkapta a jelenlétet igazoló bizonyítványt.

Délután a Bory Várat tekintettük meg közösen, a gyönyörű időben az egész város a szemünk elé tárult, csodás napsütéssel és nyárias idővel búcsúztatva vendégeinket.

Búcsuvacsora a Hotel Magyar Királyban.

Köszönet minden kedves kollágának a székhelyen és intézményegységben akiknek segítsége és helytállása nélkül nem jöhetett volna létre ez a nagyszerű program. Vendégeink városunk és óvodánk jóhírét viszik vissza országaikban és iskoláikba.